Димитър Манолов: Идеята да се работи през следващата година с бюджета за предходната е несъстоятелна

В София се очакват към 1000 леки автомобила, които да се включат в националния протест на двата големи синдиката – КНСБ и "Подкрепа". Това каза за БНР президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.

"Не мога да сметна колко процента са ни шансовете за успех, но ако не опитаме, шансовете ни за успех са категорично 0%. Винаги се започва с това – няма ги парите. В един момент те се намират. Парите със сигурност ги има, въпросът е как се разходват", коментира Манолов.

"Има потребност да бъдат увеличени доходите на хората, защото издръжката им на живот се е увеличила. Точка. Идеята да се работи през следващата година с бюджета за предходната е несъстоятелна. В момента се върши някаква политическа маневра. Сигурен съм, че имат и друг вариант и могат и него да предложат“, коментира Манолов.

"Непременно това, което трябва да бъде направено, е да бъде отложен, най-малкото, срокът за либерализацията на цените за електроенергия за битовите потребители. Това значи нашите сметки за ток да се увеличат 5 пъти! Нещо, което нито един българин не може да си позволи", заяви Димитър Манолов.

По думите му "не бива да се въвежда либерализирана цена на електроенергията по начина, по който се прави на други места".

„Въпросът е животът на мините в Маришкия басейн да не бъде предсрочно прекратен, без това да се налага. Защото в Плана за възстановяване и устойчивост някой е поел безумни ангажименти, които трябва непременно да бъдат преосмислени. Непременно. При сегашните цени на електроенергията българската енергетика произвежда тези пари за половин година, поясни още синдикалистът по казуса със затварянето на въглищни централи срещу средства по ПВУ. Ние спокойно можем да се откажем от тези средства и да си ги произведем сами, без да си затриваме енергетиката. В областта на пенсиите бяха направени страхотни каши и вече никой не знае какво става там", добави Манолов.

Следете Trud News вече и в Telegram

Коментари

Регистрирай се, за да коментираш

Още от Икономика