Донски продължава в турнира Хилкрест, Андреев - в Карлсруе

Александър Донски започна с успех на тенис турнира на клей в Хилкрест (Република Южна Африка), побеждавайки тенисиста от Италия Максимилиан Фигъл с 6:0, 6:4. В следващата фаза на надпреварата той ще се изправи срещу победителя от срещата между квалификанта Дарша Сунеш (Малайзия) и поставения под номер 1 Крис Ван Вайк (ЮАР).

При двойките Донски и Алек Бекли (ЮАР) ще играят срещу Люк Кьонинг (Великобритания) и Девин Бандерхорст (ЮАР).

Адриан Андреев пък се класира за втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Карлсруе (Германия) с награден фонд 74 825 евро.

Андреев победи на старта швейцареца Жером Ким с 6:3, 6:7(4), 7:5 за близо три часа игра.

Един пробив беше достатъчен на българина, за да спечели първия сет, а във втората част пропиля мачбол в деветия гейм, след което загуби тайбрека и Ким изравни резултата.

В решителния трети сет Андреев успя да вземе подаването на съперника си в 12-ия гейм и да затвори мача при третата си възможност.

В следващия кръг съперник на българина ще бъде победителя от мача между номер 3 в схемата Пиер-Юг Ербер (Франция) и Юстин Енгел (Германия).