Дъжд и градушка прекъснаха Германия - Дания

Снимка: Pixabay

Германия играе срещу Дания в мач от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд. Голям порой, съпътстван с градушка, прекъсна мача от около 36-ата минута. Играчите се прибраха на сухо в съблекалните, а след като дъждът поспря, мачът бе подновен около 23:00 ч. бълг. време.

Паузата дойде при резултат 0:0, а "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд протече. Победителят от тази среща ще се изправи на четвъртфиналите срещу Испания или Грузия.

През първото полувреме германците поведоха още в 4-ата минута след центриране на Тони Кроос от корнер, след което Нико Шлотербек вкара гол, но ВАР го отмени заради нарушение в наказателното поле на Джошуа Кимих. В 7-ата минута Кимих стреля, но Шмайхел боксира и изби. Веднага след това отново Шлотербек стреля, но стражът спаси. Само 3 минути след това Хавертц стреля, но Шмайхел отново демонстрира кондицията си. В следващата атака и Андрих си опита късмета срещу датския вратар. В 24-ата минута Йоаким Мееле стреля неточно, а в 31-ата минута и Кристиан Ериксен стреля силно от свободен удар в една от редките датски атаки, но прати топката в тялото на защитника на Маншафта Рюдигер. В 35-ата минута съдията Майкъл Оливър прекъсна мача заради бурята, която се разрази над Дортмунд.