Жирона с голово шоу в края на сезона

Жирона завърши сезона в Ла Лига с разгром над Гранада със 7:0. Старт на головото шоу даде Ерик Гарсия в 30-ата минута. Само три минути по-късно Виктор Циганков удвои резултата, засичайки пас на Мигел Гутиерес. В 44-тата минута Артьом Довбик се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Рикард Санчес срещу Порту. Четвъртото попадение отново отбеляза Циганков в 54-тата минута. В 61-вата минута Факундо Пелистри получи втори жълт картон за задържане за фланелката на Пабло Торе. В 75-ата минута Довбик бе изведен зад защитата и с удар по земя отбеляза за 5:0. Кристиан Стуани направи резултата 6:0 в 78-ата минута, след което Довбик оформи своя хеттрик с втори гол от дузпа за 7:0.

Жирона завърши сезона на 3-о място с 81 точки, а Гранада изпада в Сегунда дивисион.