За 55 минути Косово направи повече от България за 57 г.

Само за 55 минути Косово направи от България за последните 57 години – вкара три гола на Англия срещу само нашите два на Георги Аспарухов и Георги Марков. В уникално зрелище косоварите паднаха с 3:5 от „трите лъва“. Единственото съжаление за тях остава факта, че мачът не бе на митичния „Уембли“, а на стадион „Сейнт Мери“ в Саутхемптън.

Косово вече гордо носи прякора Бразилците от Балканите и в 34-ата секунда откри резултата. Въпреки че почивката завърши при 5:1 за Англия, в първите 10 минути на второто полувреме отново гостите се разписаха два пъти. Сили за по-голямо чудо не им останаха, но играта и резултатът срещу един от най-силните национални отбори в света е повече от показателен. А тепърва Косово ще се гордее с домакинство срещу англичаните.

Джейдън Санчо, нападател на „Борусия“ (Дортмунд), се записа в историята на Англия. Младокът стана първият футболист, разписал се за „трите лъва“, който е роден след 2000 година. Санчо вкара два пъти за една минута в края на първото полувреме. Най-младият англичанин с гол за родината е Уейн Руни, който отбеляза на 18 години през 2004-а.

Рахим Стърлинг заби осмо попадение в последните осем мача на Англия. Хари Кейн също вкара дежурния си гол, а направи и чудо – изпусна дузпа. Вратарят Ариянет Мурич, който е собственост на „Манчестър Сити“, спаси майсторски отличния изстрел на английския капитан.

В другия мач от групата ни Чехия спечели убедително с 3:0 като гост на Черна гора и поне малко замъгли лошия спомен от поражението от Косово в събота.