Зверска въртележка в Белгия направи Антверпен шампион

Отборът на Антверпен е новият шампион на Белгия. 66 години по-късно "кралският" клуб стига до шампионската титла, която е пета в историята му.
В последния кръг Антверпен влезе с 46 точки, колкото имаше и Роял Юнион, а Генк имаше 45 точки.
Именно Генк игра с Антверпен, а Роял Юнион - с Клуб Брюж. Генк водеше с 1:0 на полувремето и държеше титлата в ръка.
Генк водеше с 2:1 до 90-ата минута, а в този момент Роял Юнион стигна само до 1:1. В последните пет минути трите отбора си размениха първото място в таблицата. До 89-ата минута шампион беше Роял Юнион, а от 89-ата до 90-ата минута Генк и накрая Антверпен спечели титлата!
Роял допусна два гола в продълженията и загуби с 1:3, а в другия мач Антверпен направи реми за титлата с гол на ветерана Алдервайрелд в 94-ата минута.
Антверпен завърши първи с 47 точки, Генк - втори с 46, а Роял Юниън - трети също с 46 точки.
Първите два отбора отиват в квалификациите за Шампионска лига, третият - в плейофите на Лига Европа. Клуб Брюж влиза в квалификациите за Лигата на конференциите.