Златната резерва Рафаел извади ЦСКА

Това се казва смяна!
Енрике Рафаел влезе и секунди по-късно донесе победата на ЦСКА – 1:0 срещу „Етър“. Интригата за титлата поне засега остава жива, след като „червените“ изостават с осем точки от „Лудогорец“.
След час игра на „Българска армия“ треньорът Бруно Акрапович явно се ядоса от малкото създадени положения от ЦСКА. И включи бразилеца Енрике, който по принцип рядко играе през сезона. Но това се оказа златният ход на босненския треньор, който никога не изневерява на схемата 3-5-2.  А битката на „Етър“ за оцеляване в Първа лига няма да мине през Борисовата градина, макар че тимът на Александър Томаш опита да даде отпор. Треньорът на нападателите при гостите Димитър Бербатов не се появи на стадиона, от където тръгна към големия футбол.
ЦСКА игра много по-силно, отново се видя слабостта пред гола. Най-чистото положение през първото полувреме стигна до дузпа. Новият титулярен изпълнител Георги Йомов обаче не успя да преодолее 38-годишния страж Христо Иванов. В началото на второто полувреме и последното попълнение Жорди Кайседо се провали срещу вратаря. През 2021 година ЦСКА има само 3 гола за първенство, които донесоха и три победи с по 1:0.
Малко преди края на мача контузия получи вратарят на „червените“ Густаво Бусато. Играчите на „Етър“ не създадоха работа на заместника му Димитър Евтимов.