И Белгия ще трепери в групите на световното

Белгия се присъедини към списъка с фаворитите на световното в Катар, които ще треперят до последно още в груповата фаза. След Аржентина и Германия, тимът на Роберто Мартинес бе третата звездна селекция претърпяла загуба – 0:2 от Мароко. Абделхамид Сабири заби първия „нож в гърба“ на „червените дяволи“ в 71-ата минута, а Закария Абухлал вкара в добавеното време, когато европейският отбор хвърляше всички сили в опити да изравни.

В края на първото полувреме пък гол на Мароко бе отменен, тъй като техен играч в засада попречи на вратаря Тибо Куртоа да види топката след изпълнение на фаул. По идентичен начин падна и първото попадение, а като цяло стражът на белгийците бе неубедителен под рамката за разлика от първия мач с Канада, когато изглеждаше неуязвим. На другата врата пък отлично се справи резервата Мунир Мохамеди, който влезе в игра в последния момент – титулярят Ясин Буну излезе с отбора при изпълнението на националните химни и проведе разговор с рефера, след което незнайно защо се оттегли и на вратата на Мароко застана Мунир.

Така бронзовите медалисти от предишния мондиал ще трябва да се борят за място на осминафиналите с вицешампиона Хърватия в третите мачове от група „F”. Тази вечер е срещата на хърватите с Канада.