И Сърбия отупа „лъвовете“

Мъжкият национален отбор по волейбол претърпя 9-ата си загуба в Лигата на нациите в Римини (Италия) – 0:3 (-20, -17, -17) от Сърбия. „Лъвовете“ не успяха да окажат съпротива на европейските шампиони в нито един от геймовете, като в първата част се държаха до втората техническа пауза, но след това няколко атаки на звездата на „плавите“ Александър Атанасиевич направиха разликата. Във втория гейм сърбите поведоха още до 10-ата точка благодарение на убедителната си блокада и постепенно увеличаваха аванса до края. Третата част пък започна с изненадващ аванс за България, но съперникът бързо навакса, а след 12:13 последва серия от 1:7, която предреши изхода.

Най-резултатни за победителите бяха Марко Ивович и Марко Подрашчанин с по 13 точки, а Атанасиевич добави 12 т. За България Радослав Парапунов отговори с 10 т. Утре „лъвовете“ играят с Русия.