Ибаниес остана с бронз след загуба на полуфинала

Боксьорът Хавиер Ибаниес спечели бронзов медал за България на Олимпиадата в Париж.

Европейският шампион и втори в схемата в категория до 57 килограма загуби драматично в много оспорван полуфинален мач от бронзовия медалист от Световното първенство Мунарбек Сейтбек Уулу (Киргизстан) с 1:4 съдийски гласа (28:29, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29).

Първите два рунда на двубоя бяха много равностойни, като роденият в Куба, но с български паспорт Ибаниес имаше изоставане в една от съдийските карти, а останалите четирима рефери даваха равен резултат. Така всичко трябваше да се реши в последната третина, в която Сейтбек Уулу отново получи минимално предимство, но това беше достатъчно за успеха.

На финала на 10 август киргизстанецът ще се изправи срещу водача в схемата и шампион от Азиатските игри Абдумалик Халоков (Узбекистан).

България пък вече има пет медала на Игрите в Париж, след като по-рано днес борецът Семен Новиков взе златото в категория до 87 килограма класически стил, а бронзови отличия добавиха таекуондистката Кимиа Ализаде при 57-килограмовите и състезателят по вдигане на тежести Боидар Андреев в категория до 73 килограма.

Борецът Магомед Рамазанов пък си гарантира най-малко сребро, след като се класира за утрешния финал при 86-килограмовите в свободния стил.