Илиев се класира за суперспринта

Владимир Илиев единствен от българските състезатели се класира за „суперспринта“ на 3,6 км на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи (Беларус), след като зае 23-о място в квалификацията. Спортист №1 на България допусна една грешка в стрелбата и финишира 40,9 секунди след победителя Антон Смолски, който бе перфектен с пушката.

Красимир Анев остана 46-и с два пропусна и изоставане от 59,7 сек, Антон Синапов е 59-и (2 грешки, +1:09,3 минути), а Димитър Герджиков е 109-и (4 грешки, +2:38,6 мин).

Най-добрата ни състезателка при жените Милена Тодорова се размина на 2 места от място на старта. Тя стреля без грешка, но остана 32-а на 53,9 сек. Даниела Кадева е 65-а, Мария Здравкова 70-а, а Дафинка Коева е 86-а.