Испания не успя да победи и Полша

Испания продължава с неубедителното си представяне на европейското първенство след ново равенство пред родна публика – 1:1 с Полша на стадион „Ла Картуха“ в Севиля. Иберийците поведоха с гол на Алваро Мората в 26-ата минута, а Роберт Левандовски изравни в началото на втората част след отличен удар с глава. Така таранът се реваншира за страхотния пропуск в края на първата част, когато от упор улучи вратаря Унай Симон.

Мачът бе белязан с куп спорни моменти, като върхът бе именно при попадението на Мората, което бе от явна засада и първоначално бе отменено заради вдигнат флаг на страничния съдия. Според новата практика обаче случаят трябваше да бъде разгледан от панела на ВАР, който странно защо реши да признае гола за редовен. Системата влезе в работа още веднъж – в 58-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за домакините, след като Якуб Модер настъпи Жерар Морено в наказателното поле. Нападателят обаче преди това тъкмо се беше освободил от топката и контактът нямаше никакво влияние върху развитието на атаката. Независимо от това реферът Даниеле Орсато посочи бялата точка, но Морено улучи гредата, а връхлитащият Мората не улучи празната, което бе един от многото му непростими пропуски.

Така Испания остава на третото място в класирането в група „Е“ с 2 точки, а поляците са последни с 1 т. Води Швеция с 4 т. пред Словакия с 3 т. В последните мачове иберийците играят със Словакия, а Швеция с Полша.