Исторически провал за „Байерн“

Могъщият „Байерн“ загуби срамно първата купа от миналогодишния требъл. Сензационно баварците отпаднаха от купата на Германия срещу втородивизионния „Холщайн“. Под снега в Кил те водеха до последната минута, допуснаха изравняване за 2:2. А при дузпите новото попълнение Марк Рока изпусна единствен. За първи път от 17 години „Байерн“ отпада срещу по-нискоразреден отбор – тогава беше „Алемания“ (Аахен).
За капак Томас Мюлер, известен като вечния шегаджия, нападна журналистка. Обвини я, че се смеела заради загубата на отбора.
Герой на Кил стана гръкът Йоанис Гелиос, който спаси последната дузпа. „Никой в града няма да забрави този ден“, възкликна вратарят.
Едва за втори път след 2000 година „Байерн“ отпадна още във втория кръг. Тогава провалът беше още по-звучен – срещу четвъртодивизионния „Магдебург“ и отново след дузпи.
Сега треньорът Ханзи Флик даде почивка на най-добрия футболист в света Роберт Левандовски, но се принуди да го пуска през второто полувреме. Все едно предчувстваше какво ще се случи.
„Голям шок за нас – каза треньорът. – Невероятно разочаровани сме.“
Вече е ясно, че финалната купа от миналия сезон, която „Байерн“ може да спечели сигурно ще е срещу бразилски съперник. „Сантос“ разгроми „Бока Хуниорс“ във втория полуфинал на Копа Либертадорес. В мача за трофея тимът ще срещне „Палмейрас“. Който спечели южноамериканската Шампионска лига, ще участва на световното клубно първенство в ОАЕ през февруари. Заради пандемията от коронавирус турнирът бе изместен от декември. Ако „Байерн“ го спечели, ще стане вторият след „Барселона“ от 2009 година с всички възможни трофеи в един сезон.