Италия прати Англия в Лига Б

Италия победи с 1:0 и обрече днешния си съперник Англия на изпадане в Лига на нациите на УЕФА. Тимът, воден от Роберто Манчини, спечели със страхотен гол на Джакомо Распадори през второто полувреме на "Сан Сиро". Възпитаниците на Гарет Саутгейт ще играят в следващото издание в Лига Б на турнира.

Мачът показа защо англичаните и италианците са на последните две места в тази група след Германия и Унгария. През първата част само по едно положение на двата тима размърда въздуха на стадиона, но и италианците, и Хари Кейн не успяха да вкарат.

Динамиката през второто полувреме не беше много по-различна, въпреки че тимът на Гарет Саутгейт търсеше гола малко повече заради необходимостта да спечели. В 68-ата минута обаче Джакомо Распадори измисли индивидуален ход и отправи удар отдясно, който се плъзна до гредата и вкара за 1-0.

Италианският гол вдигна градуса и принуди Англия да рискува малко повече. Хари Кейн се опита на два пъти да реализира, но Донарума се превърна в герой, който спаси „скуадра адзура“.

В крайна сметка Италия победи с 1-0, което им позволява да мечтаят за достигане до Финалната четворка, въпреки че трябва да спечелят мача в Унгария в последния кръг. Междувременно Англия изпадна в Лига Б и започва да създава известна несигурност около фигурата на Гарет Саутгейт само два месеца преди Световното първенство в Катар.

21:45 часа Финландия - Румъния 1:1
1:0 Теему Пуки (12), 1:1 Флорин Танасе (52)

Лига C
Група 4
19:00 часа Грузия – Северна Македония 2:0
1:0 Боян Миовски (35-автогол), 2:0 Хвича Кварацхелия (64)

21:45 часа БЪЛГАРИЯ – Гибралтар 5:1
1:0 Валентин Антов (23), 1:1 Рой Чиполина (26), 2:1 Кирил Десподов (36), 3:1 Радослав Кирилов (52), 4:1 Илиян Стефанов (55), 5:1 Марин Петков (81)