Йомов под въпрос за националния

Георги Йомов е под въпрос за лагера на националния отбор за мачовете с Литва и Северна Ирландия. Крилото има проблеми с аддукторите след дуела ЦСКА – „Бодо Глимт“ (0:0) в Лигата на конференциите. Най-вероятно Йомов няма да е на линия за шампионатния мач на „червените“ срещу „Царско село“ в неделя. Лекарският щаб на националния отбор ще преценява дали нападателят ще може да остане или ще бъде върнат на „Българска армия“ за лечение.
С проблеми след битката с „Бодо Глимт“ е и вратарят Густаво Бусато. Бразилецът има силни болки в глезена. Бусато издържа последните минути на мача с норвежците, но сигурно Димитър Евтимов ще пази срещу „Царско село“. Треньорът Стойчо Младенов не позволява нито един от футболистите му да бъде рискуван, след като цяла есен ЦСКА страда от травми. Ирландецът Греъм Кери не успя да бъде награден за играч на кръга. Халфът трябваше да получи приза си за вечното дерби с „Левски“, но се почувства твърде уморен и нямаше как да отиде в Пресклуб „България“.
В сряда ЦСКА заминава на нов едноседмичен лагер в Банско. Футболистите на Младенов ще изиграят приятелски мач срещу едноименния отбор. По време на миниподготовката треньорът иска да възстанови състезателите си. Откакто Стойчо пое ЦСКА, почти непрекъснато е в цикъл четвъртък/неделя. Когато приключи паузата за националния тим, време за повече почивка няма да има.