Кайседо не играе, но е почти на мондиала

Джорди Кайседо не игра за Еквадор, но е все по-близо до световното първенство в Катар. Нападателят на ЦСКА остана на пейката при 1:1 срещу Бразилия. Мачът мина под „светлината“ на червените картони. Два пъти Алисон Бекер, вратар на Бразилия и „Ливърпул“, беше изгонен. И двата пъти ВАР промени решението си. Докато еквадорците вият срещу видео системата. Освен отменени те картони ВАР отсъди в полза на Бразилия две ситуации за дузпа, които колумбийският рефер Вилмар Ролдан даде за домакините.
Каземиро, халф на „Реал“, откри резултата за петкратните световни шампиони още в 6-ата минута. След четвърт час още повече съдбата им намигна – червен картон получи Домингес от Еквадор. И въпреки всички реферски отсъждания защитникът Фелис Торекс изравни в 75-ата минута. В сетния миг съотборникът му Валенсия остана сам срещу Алисон, но пропусна да гарантира участието на световно.
На 2 февруари Еквадор играе за класиране като гост на Перу който също има шанс да продължи, но не и да настигне съперника си в класирането. А ако отборът на Кайседо загуби, ще му остане поправителен изпит срещу Парагвай на 24 март. Еквадор е на трето място в класирането след класиралите се грандове Бразилия и Аржентина.
Кайседо няма да се върне при ЦСКА в Анталия до края на лагера на „червените“. Голмайстор №1 на Първа лига се очаква директно в България, дори след като отборът вече си е в София.
Аржентина помогна на Еквадор в битката за мондиала, след като победи Чили с 2:1 като гост.  Дори без Лионел Меси „гаучосите“ продължават да са непобедени в 28 мача. Кавалерът на „Златната топка“ получи почивка, тъй като скоро се възстанови от Ковид-19. Съотборникът му в „Пари Сен Жермен“ – Анхел ди Мария, откри резултата. А по-късно Лаутаро Мартинес, звезда на „Интер“, узакони успеха. Роденият в Англия чилиец Бен Бреретън беше точен за домакините.
Неостаряващият Луис Суарес остави живи шансовете на Уругвай за класиране. Нападателят вкара за 1:0 при гостуването срещу Парагвай.