Катастрофа за Цолов в Монте Карло след триумфа в спринта

Никола Цолов завърши в недотам добро настроение най-силния уикенд в кариерата си досега. Ден след първата си победа във Формула 3 – в спринтовото състезание в Монте Карло, българският пилот на „АРТ Гран при“ отпадна в същинското състезание, след като се сблъска с други две коли. Така българинът остана последен в днешното основно състезание за Гран при на Монако във Формула 3, след като стартира от 12-а позиция, но заради контакт с болида на свой съперник изостана и финишира 27-и. Инцидентът беше разследван от стюардите, които прецениха, че вината е на Цолов и му дадоха 10-секундно наказание.

Победата днес е за Габриеле Мини, който печели за втора поредна година в Монако.

Мини е начело в генералното класиране след първите четири кръга за сезона със 72 точки, следван от Люк Браунинг с 67 и Леонардо Форнароли с 64. Никола Цолов запазва 12-ата си позиция със 17 т..

Следващият кръг от сезона във Формула 3 е в Барселона (21-23 юни).