Кашата в „Юнайтед“ стигна до стачка

Филипе Коутиньо се завърна с гръм и трясък в английския футбол, за да „посипе още пипер“ в кашата на „Манчестър Юнайтед“. Без контузения Кристиано Роналдо „червените дяволи“ поведоха с 2:0 на терена на „Астън Вила“. Дошлият под наем Коутиньо влезе и за четири минути с гол и асистенция направи 2:2.
„Антони Марсиал не беше в групата, защото отказа и затова не пътува с отбора“, коментира след мача Ралф Рангник, треньорът на „Юнайтед“. Отговорът на французина не закъсня. „Никога не съм отказвал да играя мач за „Манчестър Юнайтед“ – написа Марсиал в социалните мрежи. – Вече 7 години съм в този отбор и никога не съм показвал липса на респект към клуба и феновете.“
Временният треньор Рангник явно не може да се справи, а призивите на Роналдо към съотборниците да дават повече – не стигат. „Много ми е трудно да намеря нещо позитивно – призна германецът. – В един момент мислех, че играем най-добрия си мач през моя престой. Когато водиш с 2:0, трябва да се защитаваш по-добре. Надявам се, че Роналдо и Рашфорд ще се възстановят до мача с „Брентфорд“ в сряда.“
„Манчестър Юнайтед“ е едва на седмо място в класирането и изостава на пет точки от зона Шампионска лига. А Коутиньо нямаше нито гол, нито асистенция в продължение на 480 минути в 7 мача като футболист на „Ливърпул“. А сега направи и двете за 14 минути.
Не по-розово е положението в „Евертън“, където всеки момент „ще падне главата“ на треньора Рафа Бенитес. Бесен до безумие фен нахлу на терена, за да бие испанеца при загубата с 1:2 от „Норич“. За първи път от май 2004 година „Евертън“ падна от последния в класирането. Стюардите на стадиона обаче успяха да спрат саморазправата.
Гняв срещу Футболната асоциация избухна и в „Тотнъм“. Лондонското дерби срещу „Арсенал“ беше отложено. „Артилеристите“ подадоха молба заради 12 отсъстващи играчи заради Ковид-19, контузии и участие в Купата на африканските нации.
„Изключително сме изненадани от решението – написа „Тотнъм“ в декларация. – Ние бяхме дисквалифицирани от УЕФА от Лигата на конференциите, след като не разрешиха нашият двубой с „Лестър“ да бъде отложен по наша молба. В крайна сметка той не се изигра по желание на „Лестър“. Причината за отлагане би трябвало да е само случаи на Ковид-19.“
Единственият с коронавирус в „Арсенал“ е Мартин Йодегар.