Клуб „Цанев“ триумфира на държавното по олимпийско карате, най-добрите ще преследват визи за Токио

С 24 златни, 18 сребърни и 20 бронзови медала, състезателите на Клуб „Цанев“ доминираха на държавното първенство по олимпийско карате. След дълга пауза поради здравните мерки шампионатът се състоя в столичната зала Арена Армеец със схватки във всички възрасти - при децата, юношите, младежите, мъжете и жените - по правилника на WKF – най-голямата световна федерация, обединяваща стиловете Шотокан, Годжу Рю, Шито Рю, Вадо Рю, Киокушин и всички останали стилове от Япония и Окинава.

В първенството участваха над 700 жадни за състезания каратеки от 30 клуба от цялата страна. Най-подготвени сред тях се оказаха представителите на КК „Цанев“, грабнали общо 62 медала, с което заслужиха званието „абсолютен шампион“ и спечелиха отборната титла в кумите при мъжете и жените. На второ място остана кюстендилският клуб „Шурикен“ с 16 златни медала, а на трето се нареди добричкият „Самурай“.

В близко време световният календар става изключително напрегнат с предстоящите за българските олимпийски надежди за Токио Европейско първенство, Премиер Лига и Олимпийска квалификация.