“Клуж” приземи европолета на ЦСКА

Завръщането на ЦСКА в групите на Лига Европа бе повече от нещастно. “Червените” загубиха на старта с 0:2 от “Клуж” пред почти 12 000 на стадион “Васил Левски”. След четири поредни победи в турнира българите сведоха глава пред по-умния съперник.

През първото полувреме “Клуж” приспа ЦСКА. Българите играха много по-смело. Натискаха, стреляха и определено респектираха лежерния гост. Вратарят спаси няколко пъти удари от дистанция, а легендата Дан Петреску се гневеше на пейката на румънците. Вместо да стартират със същия хъс второто полувраме, “червените” се подлъгаха по стила на съперника. И “Клуж” вкара нелепо - след корнер Марио Рондон заби с глава. Голът обърка ЦСКА и атаките не заваляха като преди почивката.

В 70-ата минута Стамен Белчев извади Юнус Санкаре и това се превърна в скандал. Бившият играч на ПСЖ първо направи жестове на недоумение. Повтори ги под носа на Белчев, а за капак изрита стек с минирална вода към терена.

Ядът на Санкаре като че ли помогна на съперника. При много спорно единоборство Амос Юга се сбута с играч на гостите и дузпа. След три поредни спасявания Густава Бусато този път капитулира пред капитана Киприян Деач.

Идния четвъртък ЦСКА гостува на “Рома”, обърнал “Йънг Бойс” от 0:1 до 2:1 в Швейцария.