Кой ще е следващият турнир с участието на Джокович

След като пропусна турнира в Мадрид, Новак Джокович обяви, че целта му е да играе на Мастърс 1000 в Рим (6-15 май), преди да защити титлата си на Ролан Гарос. Победен преди 10 дни от Каспер Рууд на полуфиналите на турнира в Монте Карло, едва третия му турнир тази година, сърбинът беше принуден да се оттегли от състезанието в испанската столица, което започва в сряда.
Сърбинът разказа за събитията, на които иска да присъства в близко бъдеще. „За съжаление няма да мога да играя в Мадрид тази година. (...) Планирах да играя в Рим, така че се надявам да мога, ако се подготвя добре“, каза сърбинът на пресконференция, организирана в кулоарите на спортните награди Laureus в испанската столица, където беше избран за спортист на годината.

„Тази година беше малко по-различна за мен, все още не съм намерил най-доброто си ниво и се надявам да го направя на Ролан Гарос“, добави той. 36-годишният, носител на 24 титли от Големия шлем, казва, че „подготвя тялото си“, за да бъде готово „особено за Ролан Гарос, Уимбълдън, Олимпийските игри и US Open". Джокович спечели най-високото индивидуално отличие. Той победи Лионел Меси, световен шампион с Аржентина, и Макс Верстапен, световен шампион във Формула 1 за 3-ти пореден път, за да спечели титлата Спортист на годината.

Джокович игра на финалите на всичките 4 големи турнира за 2023 г., като спечели трофея на US Open, Australian Open и Ролан Гарос.