Колумбия беснее заради съдийско рамо за Бразилия

Цяла Колумбия беснее срещу съдийското рамо, което Бразилия получи при 2:1 на Копа Америка. До 78-ата минута колумбийците водиха след гол на Луис Диас още в началото. И се стигна до конфузния момент, когато при бразилска атака топката удари леко съдията Нестор Питана. По новите правила играта трябва да спре. Колумбийците спряха, реферът не реагира, а Роберто Фирмино изравни. В добавеното време Каземиро заби победно за „селесао“.
„Всички сме изключително ядосани от тази несправедливост – каза Рейналдо Руеда, треньор на Колумбия. – Съдията предизвика объркване в нашия тим. Правилата са ясни и трябва да бъдат спазвани.“
Джорди Кайседо, нападател на ЦСКА, игра 10 минути за Еквадор при 2:2 срещу Перу. Това бе вторият двубой на играча на „червените“ на Копа Америка. Когато Кайседо влезе, резултатът беше оформен. Еквадор излезе на четвърто място в класирането, което дава шанс за четвъртфинал.