Коронавирус на мач в Лондон

Ужасът и страхът от коронавируса не попречи да се изиграе мач в Лондон, въпреки че на стадиона се разбра за болни. „Уест Хем“ прие „Хъл“ и го победи с 5:1 за купата на лигата. А на „Лондон Стейдиъм“ бяха заразените – треньорът Дейвид Мойс, както футболистите Иса Диоп и Джош Кълън. След излизането на пробите тримата веднага са изпратени по домовете. Нито един не е имал симптоми. Ръководдството на „Хъл“ не поиска да се тества преди мача въпреки предложението на „Уест Хем“.
Веднага обаче всички направиха PCR в „Арсенал“, предишния съперник на „чуковете“. Нито един не беше положителен. Мачът за купата между „Лейтън“ и „Тотнъм“, също в Лондон, не се игра. Причината бе, че при четвъртодивизионния отбор е имало 17 положителни проби. „Лейтън“ е заплашен да бъде изхвърлен служебно от турнира. Ще загуби и 150 000 паунда от телевизията, защото дуелът с „Тотнъм“ трябваше да бъде предаван.
За турнирните двубои „Челси“, „Ливърпул“ и „Тотнъм“ предложиха да плащат тестовете на нискоразредните съперници. А двата отбора от Манчестър – „Сити“ и „Юнайтед“, отрекоха подобна идея.
„Червените дяволи“ спечелиха първа победа за сезона – 3:0 като гост на „Лутън“. До 89-ата минута резултатът бе само 1:0 след точна дузпа на Хуан Мата. Чак тогава младите звезди Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд се разписаха още два пъти. А вратарят Дийн Хендерсън, пазел вместо Давид де Хеа, спаси веднъж виртуозно. През миналия сезон стражът игра силно под наем в „Шефийлд Юнайтед“ и получи обещание за честен дуел срещу испанския национал за титулярното място.