Кошмар! САЩ ни остави на 9 точки на волейбол

Мъжкият национален отбор по волейбол претърпя най-тежкото си поражение в превръщащото се в кошмар участие в Лигата на нациите – 0:3 (-19,-24, -9) от САЩ. „Лъвовете“ се държаха прилично в първите два гейма, като в първата част догонваха до 13:13, след което американците взеха стабилен аванс си се възползваха от многобройните грешки в тима ни, за да поведат в резултата. През целия втори гейм обаче резултатът вървеше точка за точка, като българите се оказаха равностойни в играта при мрежата и дори първи стигнаха до геймбол при 24:23. Томас Джаешке, който ни даде шанс с грешката си от сервис, обаче се реваншира с успешна атака, а малко по-късно САЩ вече водеше с 2:0.

Опитите на селекционера Силвано Пранди да промени нещо в тима дадоха обратен резултат – в третата част момчетата му играха без желание и допуснаха куп грешки от сервис и в останалите елементи. Съкрушени от увеличаващата се разлика, те искаха мачът да свърши възможно най-скоро и желанието им се сбъдна преди да спечелят 10 точки в частта. Нито един от „лъвовете“ не се отчете с двуцифрен актив в мача – най-резултатен бе Гордан Люцканов с 9 точки, а за американците Гарет Муагутутиа се отличи с 13 т.

Така България остава на предпоследното 15-о място с 2 победи и 12 загуби, а утре завършва участието си с мач срещу Словения.