Краснобаева на шесто място, Брезалиева е 15-а в многобоя след първия ден на Световната купа в Милано

Елвира Краснобаева заема шесто място, а Ева Брезалиева е 15-а след съчетанията с обръч и с топка във временното класиране за многобоя при жените след първия ден на квалификациите на последната за сезона Световна купа по художествена гимнастика в италианския град Милано.

Краснобаева стартира с грешка в съчетанието с топка и получи оценка от 32.600 точки, но на обръч изигра стабилна композиция и беше оценена с 35.400 точки, което е трета оценка до момента. Така възпитаничката на Светлана Юриевна събра 68.000 точки и е временно шеста за многобоя.

Другата българка Ева Брезалиева също допусна сериозни неточности на топка, но на обръч демонстрира стабилна и чиста игра и с 65.250 точки (34.500 на обръч и 30.750 на топка) е 15-а до момента.

Лидер след първите два потока в многобоя е абсолютната световна шампионка в многобоя от Валенсия 2023 Даря Варфоломеев (Германия) със 72.350 точки (36.250 на обръч и 36.100 на топка), следвана от представителката на домакините и златна медалистка от световния шампионат в София 2022 София Рафаели с 70.650 точки (36.500 на обръч и 34.150 на топка). Топ три се допълва от Виктория Оноприенко (Украйна) с 69.350 (35.350 на обръч и 34.000 на топка).

Два от четири възможни финала за България в края на първия състезателен ден. Двете грации намериха място сред най-добрите осем на обръч. Краснобаева има трета по сила оценка 35.400 точки, а Брезалиева получи 34.500 и влиза седма на финала. Двете българки ще пропуснат финала на топка.

Съдия за България на това състезание е Филипа Филипова, която днес е в панела за трудност с тяло на обръч.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди. Потокът на българките стартира в 12.00 часа българско време.Елвира Краснобаева заема шесто място, а Ева Брезалиева е 15-а след съчетанията с обръч и с топка във временното класиране за многобоя при жените след първия ден на квалификациите на последната за сезона Световна купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Се