Краснобаева спечели титлата в многобоя на турнира Гран при по художествена гимнастика в Бърно

Снимка: БФХГ, Анна Недкова

Елвира Краснобаева спечели титлата в многобоя при жените на турнира Гран при по художествена гимнастика в Бърно, съобщи БТА.

Възпитаничката на Светлана Юриевна игра много силно на всички уреди и оглави временното класиране. Тя събра актив от 135.800 точки, след като получи оценки 34.500 на обръч, 35.200 на топка, 35.500 на бухалки и 30.600 на лента.

Сребърен медал спечели представителката на Украйна Таисия Онофричук със сбор от 133.950 точки (34.600 на обръч, 33.100 на топка, 33.750 на бухалки и 32.500 на лента).

Трета се нареди сънародничката ѝ Виктория Оноприенко със 129.800 точки (35.450 на обръч, 30.300 на топка, 34.150 на бухалки и 29.900 на лента).

Четири от четири възможни финала за Краснобаева в утрешния финален ден. След най-високите оценки на топка и на бухалки, и третите по сила на обръч и на лента, националката намери място сред най-добрите осем на отделните уреди.

Съдия за България на това състезание е Силвия Митева, която днес беше в панела за трудност с тяло на обръч и бухалки.

Финалите стартират утре в 15.00 българско време.