Краят на една победоносна серия свърши - Ал Хилал си намери майстора

Играчите на Ал Хилал най-накрая са победени. След цели 37 поредни успеха на пътя им се изпречи Ал Айн, който ги надигра с 4:2 в първия мач от полуфиналите на азиатската Шампионска лига. Софиян Рахими отбеляза цели три гола в този мач.
Първият гол за клуба от Обединените арабски емирства бе отбелязан от игра в 6-ата минута от мароканеца, а след това в 26-ата и 38-ата той бе точен от дузпа. В 49-ата минута бразилецът Малком намали резултата на 1:3 след пас на Милинкович-Савич.

Третата дузпа в мача за Ал Айн бе реализирана от Кака в 56-ата минута, а крайният резултат оформи Салем Ал Даусари в 78-ата минута, спасявайки надеждата на саудитския клуб за класиране на финала.

Във втория полуфинал южнокорейският Улсан победи японския Йокохама в първия мач с резултат 1:0. Реваншите ще се играят на 23 и 24 април. Финалните мачове са насрочени за 11 и 25 май.