Кристиано Роналдо – на върха на света

Кристиано Роналдо е на върха на света! Великият нападател игра за 197 път за националния отбор на Португалия и вкара два гола при победата с 4:0 над Лихтенщайн. Досега Роналдо делеше първото място заедно с кувейтеца Бадер Ал Мутава.
Стадион „Жозе Алваладе“, арената на „Спортинг“, от където Кристиано започна славния си път, притихна в 58-ата минута. Португалия вече водеше с 2:0 след голове на Жоао Касело и Бернардо Силва. Мегазвездата  взе топката в ръце и тръгна да изпълнява дузпа. Гол! 12 минути по-късно пряк свободен удар – и пак гол! Кристиано вече има 120 попадения за Португалия. Тук също е №1. Миналата година изпревари дългогодишния рекордьор – иранеца Али Даеи, който е със 109.
„Толкова велико чувство е отново да играя и да вкарвам голове за Португалия – написа Роналдо във фейсбук. – За мен този стадион винаги ще е специален. Горд съм да съм футболистът с най-много мачове за родината си.“
Роналдо получи капитанската лента от дебютиралия селекционер Роберто Мартинес. „За Португалия започва нов цикъл – каза изпанецът. – Роналдо е много важен и ние трябва да използваме опита му. Той е невероятно отдаден на националния отбор.“
Явно Португалия няма да има проблеми с касирането за Евро 2024. Още в първия рунд на квалификациите съперникът Словакия сензационно сбърка с 0:0 у дома срещу Люксембург. А в първия мач след уволнението на Ивайло Петев тимът на Босна и Херцеговина разби Исландия с 3:0.