Куман и Мален класираха Нидерландия на 1/4-финал на ЕВРО 2024

Нидерландия на Роналд Куман победи с 3:0 Румъния и се класира на 1/4-финал на Евро 2024. В 20-ата минута Коди Гакпо простреля румънската врата за 1:0. Капитанът на Румъния Николае Станчу поведе атака на тима си веднага след това, подаде на Денис Ман, но стражът на "оранжевите" Барт Вербрюген отрази удара му. Стефан де Врай стреля от външаната страна на мрежата на Румъния, а в 30-ата минута Раду Драгушин с шпагат изби топката от крака на Мемфис Депай. Преди почивката Дъмфрис подаде на Шави Симонс, който обаче не уцели вратата на съперника.

В 50-ата минута удар на Райндерс бе блокиран, а нидерландците поискаха дузпа. След консултация с ВАР реферът Цвайер не я отсъди. В 54-ата минута Депай стреля и след карамбол вратарят на Румъния Ница улови топката. В 58-ата минута Върджил ван Дайк с глава нацели гредата. 5  минути по-късно Гакпо шутира, а Ница спаси удара му. В 63-ата минута все пак Гакпо вкара гол, но след консултация с ВАР той не бе зачетен заради засада. В 73-ата минута и резервата Веерман стреля неточно покрай вратата.

В 83-ата минута Дониел Мален отбеляза за 2:0. В 93-ата минута отново той завърши успешно и красиво комбинация, отбелязвайки за 3:0 и класира тима си на 1/4-финал, където нидерландците ще играят срещу победителя от двубоя между Австрия и Турция.

Мачът бе спрян минути преди края заради навлязло малко момиченце на терена.