Късмет за „Барса“, шанс за последен трофей на Меси

Голям късмет за „Барселона“ даде шанс за може би последен трофей на Лионел Меси като футболист на каталунците. Жерар Пике вкара в четвъртата минута на добавеното време за 2:0 срещу „Севиля“ във втория полуфинал за Кралската купа. Попадението прати мача в продължения, където Мартин Брайтуайт заби за 3:0.
Договорът на Меси изтича в края на сезона и аржентинецът чака президентските избори, за да реши дали да преподпише. Жоан Лапорта, бившият бос и сегашен кандидат, каза, че само при него Лео ще остане на „Камп Ноу“.

Роналд Куман, треньорът на „Барса“, се закани на „Пари Сен Жермен“ в Шампионската лига. На своя земя каталунците загубиха с 1:4 в първия осминафинал. „По-лесно е да се върнеш в дуела от 0:2 – призна нидерландската легенда. – ПСЖ има голям отбор, страхотни футболисти. Но ние ще излезем, за да победим и то с нужния ни резултат.“

ПСЖ още сънува кошмари от „Барселона“. През 2017-а французите спечелиха с 4:0 у дома, за да загубят с 1:6 в Испания. Сега липсата на фенове до голяма степен „убива“ домакинското предимство.