Кьолн взе скалпа на Борусия Дортмунд

Кьолн победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 в мач от осмия кръг на Бундеслигата и се изкачи до седмо място с 13 точки. „Жълто-черните“ са четвърти с две повече.

Дортмунд поведе в 31-ата минута, когато Джуд Белингам подаде на Юлиан Брандт, който не сгреши. В 54-ата минута Флориан Кайнц изравни за 1:1. Само две минути по-късно Кайнц центрира към Щефан Тигерс, който с глава направи обрат за 2:1. В 72-ата минута Деян Любичич вкара за 3:1. В 78-ата минута Бено Шмиц си отбеляза автогол за 3:2.

Лидерът в класирането Унион (Берлин) загуби изненадващо с 0:2 от Айнтрахт (Франкфурт), РБ Лайпциг победи Бохум с 4:0, като с по два гола се отличиха Тимо Вернер и Кристофър Нкунку, Фрайбург надигра Майнц с 2:1, а Волфсбуг спечели с 3:2 срещу Щутгарт в други мачове от кръга.