Лайпциг вкара първия гол в групите на Шампионска лига'23, Милан и Нюкасъл разочароваха (ВИДЕО)

Лайпциг започна добре мача срещу Йънг Бойс и груповата фаза на Шампионска лига, след като победи съперника си с 3:1 в  първия си мач от групата на смъртта и отбеляза първия гол  след само три минути игра. Мохамед Симакан матира вратаря на Йънг Бойс още в третата минута на срещата, но радостта на гостите продължи до 33-ата минута, когато Мешак Елия вкара за 1:1. В 73-ата минута Ксавиер Шлагер изненада с втория гол за германците и започна обрата, а Бенджамин Сеско оформи крайното 3:1 в последните секунди на двубоя от група G.

В другия ранен мач от група F Милан и Нюкасъл разочароваха с равенство 0:0, като не успяха да организират запомнящи се голови атаки. Милан изигра страхотно първо полувреме с 11 удара към вратата, но нито един точен. Най-големият шанс пропусна Рафаел Леао в 34-ата минута, когато мина покрай няколко футболисти на Нюкасъл, а накрая се размина с топката, искайки да я удари с пета.