Лайпциг - най-убедителен в Бундеслигата, Волфсбург изтърва 3 точки срещу Щутгарт

Футболистите на Лайпциг постигнаха най-убедителната победа в текущия кръга на германската Бундеслига, след като днес победиха Аугсбург с 4:0 у дома. "Биковете" успяха да стигнат до желания триумф, след като направиха две равенства в последните два кръга. Първите две попадения бяха дело на Шешко, а Опенда направи резултата 3:0. Симънс оформи крайното 4:0.

Изненадващо убедителна победа като гост си осигури и Санкт Паули. Новакът бе по-добър като гост от Фрайбург и спечели с 3:0.

Борусия Мьонхенгладбах отбеляза гол в последните минути за победата над Унион Берлин с 1:0, а Хайденхайм победи Майнц като гост с 2:0.

Волфсбург пък завърши 2:2 с Щутгарт, като позволи на гостите с играч по-малко да изравнят в 97-ата минута чрез Ундав.