Левски вкара 5 на Септември София

Левски победи Септември с 5:0 във втората си контрола от лятната подготовка. Тимът на Станислав Генчев надигра Спартак (Плевен) с 2:0 в първата си проверка.

Титуляр за "сините" игра новото попълнение Алекс Колев, а след час се появи и синът на Валери Божинов - Валери младши.

Противно на очакванията обаче Септември имаше първа възможност във 2-рата минута. Николай Дросев намери Виктор Тейстер, той залъга Пламен Андреев стреля, но покрай лявата греда. В 9-ата минута Левски стигна до първи шанс за гол - чрез Марин Петков, но неточен. Стражът Димитър Шейтанов изби, но Алекс Колев догони топката, подаде към Асими Фадига, който откри резултата. В 15-ата минута Фадига намери Майкон, който отбеляза дебютния си гол за "Левски" за 2:0.

В 28-ата минута грубо влизане на Бен Азис в краката на Фадига доведе до напрежение по трибуните, а Марин Петков стреля над вратата. „Сините“ вкараха трети гол чрез Петков, който бе точен за 3:0.

В началото на второто полувреме Станислав Генчев направи много смени. На терена останаха Виктор Любенов и Евертон Бала. Преслав Бачев отбеляза за 4:0 в 52-ата минута, след като получи пас от Фабио Лима, а Евертон Бала бе точен за 5:0.