„Левски Лукойл“ взе аванс срещу „Балкан“

Левски Лукойл“ спечели първия мач от полуфиналния плейоф на НБЛ с „Балкан“ в празната зала „Универсиада“ и поведе в серията. „Сините“ надделяха с 80:70 след силна последна четвърт, която започнаха при пасив от 3 точки, след като мачът беше изключително равностоен до този момент.

Гостите от Ботевград направиха невероятно завръщане с третата част и със серия от 16:0 стопиха аванса на „Левски Лукойл“, който бе стигнал 12 точки. Но играчите на последния шампион на България не успяха да си довършат работата. В решителните минути домакините стегнаха защитата и почти не дадоха шансове за чисти стрелби на „зелените“, които пропиляха и малкото си възможности. Момчетата на Константин Папазов също не бяха безгрешни и сгрешиха доста фаулове, но това не се оказа фатално. Около 3 минути преди края пропуск от тройката на опитния Станимир Мариновбе последван от точен изстрл отдалеч от Христо Захариев, което направи разликата на практика непреодолима. Именно Захариев и Кийт Бенсън бяха най-резултатни за победата с по 14 т., а със същия актив за „Балкан“ завършиха Давонтей Джордан и Божидар Аврамов.