"Левски" падна в Лихтенщайн на старта в Лига Европа

"Левски" стартира новия сезон със загуба с 0:1 от втородивизионния швейцарски "Вадуц" в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Единственото попадение на скромния и полупразен стадион "Райнпарк" в едноименния град в Лихтенщайн реализира Мохамед Колибали още в 13-ата минута. Поражението изгледа наживо собственикът на клуба Спас Русев. За 26-кратните шампиони това бе и трета поредна загуба в евротурнирите след 0:1 и 1:2 преди година от "Хайдук". Освен това отборът остава без успех като гост зад граница вече 8 години. Последната победа бе над "Дъндолк" с 2:0 през сезон 2010/11.

Във Вадуц треньорският щаб на „сините“ бе принуден да прибегне до промяна в плана, след като на загрявката травма получи полузащитникът Хали Тиам. На мястото на сенегалеца в стартовите 11 се появи Антони Белмонт. Така лазаретът на тима се увеличи още повече. В момента там са Паулиньо, Ривалдиньо и Нашименто. В хода на мача и новото попълнение Давиде Мариани се контузи и бе заменен. Швейцарският полузащитник е със съмнение за разтежение.

През първата част тимът на Делио Роси държеше изцяло инициативата, но рядко успяваше да съотвори нещо по-креативно. Най-чистото положение за гостите се откри още в 6-ата минута. Иван Горанов намери отлично Серджиу Буш в наказателното поле, но от няколко метра румунъцът стреля слабо и право в ръцете на Андреас Хиршел.

В 13-ата минута малко изненадващо с оглед случващото се на терена „Вадуц“ поведе в резултата. Отбраната на гостите остави Мохамед Колибали да овладее необезпокояван топката пред дъгата на наказателното поле и с диагонален удар в далечния ъгъл превзе вратата на Божидар Митрев.

Последваха спокойни десетина минути преди „Левски“ отново да поеме инициативата. В 26-ата минута центриране от корнер намери Давид Яблонски, но чехът не успя да стреля точно. До края на първата част не се случи нищо запомнящо се.

След почивката „сините“ заиграха по-агресивно, а техният съперник се затвори плътно в собствената половина, залагайки изцяло на контраатаки. В 59-ата минута нервите на Роси не издържаха и той замени безличния Кабрал с таланта Станисав Иванов. Въпреки териториалното си надмощие, гостите от София така и не успяха да застрашат по-сериозно противниковата врата.

В 77-ата минута Яблонски изведе Обертан в наказателното поле на „Вадуц“, но след рикошет, топката излезе в ъглов удар. До края "сините" продължиха да владеят инициативата, но агонизираха в опитите да излязат на чиста голова ситуация пред сгъстената защита на съперника. Така в крайна сметка "Левски" загуби с 0:1 и след седмица ще търси чиста победа на "Герена", за да може тимът му да продължи напред.