„Левски“ с обрат като гост в Червен бряг

Левски“ спечели първа победа след малко повече от месец, като за целта трябваше да се изправи срещу аматьори. „Сините“ надиграха с 4:1 третодивизионния „Партизан“ (Червен бряг) в мач от 1/16-финалите на Купата на България.

Старши-треньорът Георги Тодоров заложи на изцяло български състав, след като звездата Найджъл Робърта отпадна от тима заради пътен инцидент часове преди срещата. Експерименталният тим обаче не успя да покаже нещо особено до средата на първото полувреме, когато домакините поведоха след гол на Любомир Иванов, завършил отлична атака. Капитанът Валери Божинов обаче изравни секунди по-късно, а до почивката „сините“ вече водеха с красив гол на Здравко Димитров. Във второто полувреме разликата в класите вече си личеше, а автогол на Петьо Петков и попадение на Мартин Петков решиха мача.

Не подходихме лежерно, случва се да допуснеш гол – заяви Божинов след края на мача. - Съперникът игра на сто процента, явно трябваше да ни вкарат гол, за да се събудим.“

Останалите срещи от турнира също завършиха без изненади и елитните отбори продължават напред. Най-трудно се справи „Монтана“ - 2:1 като гост на третодивизионния „Горски извор“, а победата донеес Тони Тасев в добавеното време. ЦСКА 1948 отнесе с 6:0 „Дреновец“, „Славия“ разби „Севлиево“ с 5:1., а „Черно море“ мина с 6:1 през „Янтра“ (Габрово). Срещата „Пирин“ (Благоевград) - „Берое“ завърши късно снощи.