Леден душ за Белгия на ЕВРО 2024 - Словакия с минипобеда, Лукаку с два отменени гола

Словакия победи сочения за фаворит тим на Белгия с 1:0 на „Франкфурт Арена" във втория мач от група "Е" на Евро 2024. В първата среща от потока Румъния надигра Украйна с 3:0 по-рано днес.

В третата минута Жереми Доку подаде на Кевин де Бройне, който чукна топката към Ромелу Лукаку, но централният нападател на Белгия не успя да вкара. Минути след това Словакия обля с леден душ белгийците, след като Иван Шранц отбеляза единствения гол в двубоя. Белгийците имаха претенции за засада, но ВАР потвърди попадението. В 21-ата минута Денис Вавро върна към вратаря Мартин Дубравка, който обаче сгреши и подари топката на Леандро Тросар. Футболистът на Арсенал стреля, но нямаше шанс да изравни на празна врата. В 36-ата минута Амаду Онана засече центриране от корнер с глава, но стреля в ръцете на Дубравка. Минути след това Куцка подаде на Лукаш Хараслин, той стреля майсторски от воле, но Кастелс изби в корнер, а веднага след това отново Лукаку направи голям пропуск.

След почивката белгийците изравниха в 56-ата с гол на Ромелу Лукаку с глава, но попадението не бе зачетено след консултация с ВАР заради засада. Отново той направи пропуск, но най-интересното в двубоя тепърва предстоеше. В 86-ата минута Лукаку вкара гол за 1:1, но и той бе отменен от ВАР заради игра с ръка на Луис Опенда по време на атаката.

Така Словакия изненада Белгия още на старта и спечели първи 3 точки на ЕВРО 2024, изравнявайки се на върха в класирането в групата с Румъния. Украйна и белгийският тим са без точков актив.