Лео Меси на Христова възраст

Лионел Меси на Христова възраст. Само част след като „Барселона“ победи „Атлетик“ (Билбао) с 1:0, идолът навърши 33 години. На терена аржентинецът бе засенчен от свой връстник. Черноработникът Иван Ракитич вкара победно 20 минути преди края. Цял сезон хърватинът се лута между титулярно място и пейката, но не прави скандали – когато получи шанс, го използва. Ракитич вече има 50 гола в испанския елит – 25 за „Барселона“ и още толкова за „Севиля“.
А над Меси затегна проклятието на числото 700. Трети мач Лео чака да вкара 700-ия си гол за „Барселона“. А „Атлетик“ бе от любимите му съперници. В 11 мача на „Камп Ноу“ срещу баските капитанът имаше 10 попадения и четири асистенции. След рестарта на Примера дивисион той има само два гола – единия от дузпа. „Атлетик“ не си е тръгвал със „суха мрежа“ от каталунската столица от далечната 1985 година, когато завърши 0:0. След този мач в 34 гостувания отборът е получил средно по 2,8 попадения.
Меси се забърка и в необичаен скандал. Във втори пореден мач след 0:0 срещу „Севиля“ в петък нападателят бе помилван от съдиите, а заслужаваше да получи червен картон. Сега негова жертва стана Йерай, който по чудо се отърва без счупен крак от ситуацията.
Все по-малко симпатизанти пък има Антоан Гризман. Купеният за 120 милиона евро нападател вече шест поредни двубоя не е вкарвал за „Барса“. По-дългата му подобна серия бе с „Атлетико“ – девет мача през 2016-а.
Диего Симеоне пък се изравни с легенда на „дюшекчиите“. Победата с 1:0 като гост на „Леванте“ бе под №194 за аржентинския треньор в Примера. Толкова има и Луис Арагонес. Освен победите Симеоне е загубил 50 двубоя, а 75 са завършили наравно.