Ливърпул изненада с равенство, Челси би слабак

Ливърпул завърши 3:3 с Брайтън в мач от деветия кръг на английската Висша лига. Леандро Тросар вкара първия гол в 4-ата минута, а в 17-ата минута отново той вкара за 2:0. Мърсисайдци върнаха един гол до почивката, след като Роберто Фирмино бе точен в 33-ата минута. В 54-ата минута Фирмино изравни за 2:2. В 63-ата минута Адам Уебстър си вкара автогол. Двайсет минути по-късно обаче Леандро Тросар оформи своя хеттрик и крайното 3:3.

Ливърпул е девети с 10 точки, а „чайките“ са на четвърта позиция с 14.

В друг мач от кръга Челси победис 2:1 като гост Кристъл Палас. Домакините поведоха в седмата минута с попадение на Одсон Едуард. Стърлинг уцели гредата в 24-ата минута. Челси изравни в 38-ата минута с първия гол за тима на новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг. В 90-ата минута резервата Конър Галахър се разписа за 2:1. Челси е на точка зад четвъртия Брайтън, който има 13, докато Кристъл Палас е 16-и с 6 точки.