„Ливърпул“ пише история

Уникален клубен рекорд направи „Ливърпул“ при победата с 3:0 над „Лестър“ на „Анфийлд“. В 64 последователни двубоя във Висшата лига „червените“ нямат загуба (53 успеха и 11 равенства), изравниха се на върха с „Тотнъм“. Предишната най-добра серия датираше между февруари 1978 и декември 1980-а.
„Лестър“ дойде на „Анфийлд“ с мисията да срути рекорда, след като тимът на Юрген Клоп реално бе без цялата си защита заради контузии и болния от коронавирус Мохамед Салах. Само че треньорът Брендън Роджърс изглежда като обречен срещу бившия си отбор. Откакто пое „лисиците“, той допусна три загуби в първенството, гарнирани с 9 гола.
Джони Евънс, бивш играч на „Манчестър Юнайтед“, помогна много. Защитникът си вкара автогол през първото полувреме. След почивката Диого Жота заби в четвърти пореден домакински мач на „Ливърпул“ – никога в историята футболист на тима не го бе правил. А за финал Роберто Фирмино оформи класиката. А досега „Лестър“ имаше само победи на чужд терен през сезона.
„Арсенал“ страда тежко. Нулевото равенство с новака „Лийдс“ означава, че „топчиите“ имат само 9 гола в 9 кръга – изравнен черен рекорд от 1986 година.