Ливърпул с нов срам, Юнайтед пак блести

Бившият шампион на Англия Ливърпул преживя нов шок, след като загуби с 0:3 като гост на Уулвърхемптън и за четвърти пореден мач във Висшата лига остава без победа, с което има реален шанс да пропусне Шампионската лига през следващия сезон. 12 минути sled началото на мача Ливърпул беше заплашен от катастрофа, след като Матип си отбеляза автогол, а Доусън удвои преднината на Уулвс. В средата на втората част Рубен Невес наказа "червените" за убедителното 3:0.

Ливърпул остана с 29 точки на десето място, а Уулвс избяга от опасната зона и вече има 20 пункта на 15-а позиция.

След два мача без успех, Манчестър Юнайтед се върна на победния път срещу Кристъл Палас (2:1). "Червените дяволи" доиграха мача с десет души, след като Каземиро беше изгонен. Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд отбелязаха по един гол, което в крайна сметка се оказа достатъчно за трите точки след гола на Шлуп в 76-ата минута. Юнайтед вече има 42 точки в сметката си и е трети в класирането на три точки зад Манчестър Сити и на осем зад Арсенал, който загуби днес от Евертън.

В другите мачове Астън Вила загуби от Лестър с 2:4, Брентфорд надигра Саутхемптън с 3:0, а Брайтън победи срещу Борнемут с 1:0.