Локомотив Пловдив дочака победа в плейофите

Локомотив Пловдив постигна първа победа в плейофите, надигравайки с 2:1 Черно море в мач от 34-ия кръг на Първа лига. Велислав Василев тръгна от дясното крило към центъра в 18-ата минута, направи пробив и стреля, но Динко Хоркаш спаси. В 30-ата минута Джовани центрира от пряк свободен удар, намирайки Хорхе Сегура на границата на вратарското поле, но ударът с глава на защитника мина покрай вратата на Георги Георгиев.

В 37-ата минута Росен Стефанов ритна Димитър Илиев и той падна. Съдията Георги Давидов не отсъди дузпа.

Локомотив Пловдив поведе в 52-ата минута. Петър Андреев по дясното крило изпревари Едгар Пачеко, а той асистира на Димитър Илиев за първия гол в двубоя. Черно море изравни в 76-ата минута след триходова комбинация на Николай Златев, Живко Атанасов и Мишаел Алвес, който с глава прати топката във вратата на Динко Хоркач за 1:1.

Пет минути преди края на редовното време домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Димитър Илиев. След консултация с ВАР реферът прецени, че Цветомир Панов е фаулирал капитана на Локо Пловдив и посочи бялата точка. Зад топката застана Джовани, който в 89-ата минута вкара за 2:1.

Локомотив Пд е шести с 53 точки, а Черно море е пети с 54.

В последния кръг Локомотив Пловдив гостува на ЦСКА 1948, а Черно море е домакин на Лудогорец.