Локомотив Пловдив не успя да спре най-силното нападение в Ефбет Лига

Локомотив (Пловдив) загуби от Лудогорец с 1:2 в мач от 26-ия кръг на Еfbet Лига. Шампионите се опитаха да окажат натиск още в началото, но след удар на Рик Джонатан стражът на домакините Кристиан Томов хвана топката. След минути нова възможност имаше Бърнард Текпетей, но стреля неточно. В 30-ата минута Лудогорец все пак поведе с гол на Текпетей. Минути по-късно Димитър Илиев имаше шанс да изравни, но стражът на шампионите Серджио Падт внимаваше и спаси. Локомотив изравни с попадение на Мичи Нтело при центриране на Бабакар Дион и добавка на нападателя отблизо.

Второто полувреме започна с удар на Аслак Фон Витри в аут. В 67-ата минута Димитър Илиев подаде към Мичи Нтело, той стреля, но след рикошет Падт изби. В 82-ата Текпетей сложи топката на главата на Оливие Вердон след корнер, защитникът стреля към вратата на пловдивчани, но нацели страничната греда. В 90-ата минута Диниш Алмейда все пак донесе 3 точки за победата на шампионите с гола си. Бившият футболист на Локомотив не се израдва след попадението, демонстрирайки уважение към пловдивския тим.

След успеха Лудогорец има 60 точки на върха, а Локомотив остава 5-и с 47.