"Лудогорец" аут от Шампионската лига

За първи път в своята история "Лудогорец" отпадна още в първия предварителен кръг на Шампионската лига. "Орлите" напуснаха надпреварата след нова загуба от "Ференцварош", този път с 2:3 насред Разград. Първият мач унгарците спечелиха на своя терен с 2:1.

Гостите поведоха с два гола чрез Кхаратин (17) и Шкварка (21), а Георги Терзиев върна едно попадение в 24-ата минута. Якуб Шверчок пропусна да изравни от дузпа, след като опитът за "Паненка" бе спасен от стража на унгарците. В началото на второто полувреме всичко приключи след автогол на Яцек Горалски. До края на мача "Лудогорец" успя да намали, след като играч на гостите се разписа в собствената си врата. 10-минути преди края Козмин Моци бе изгонен след директен червен картон за груб фаул.

Тимът от Разград ще продължи във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Съперник на "орлите" ще бъде "Валур" (Исландия).

Снимка: Sportal.bg