„Лудогорец“ - време е за сметки

Груповата фаза в Лига Европа е преполовена. След първите 3 двубоя „Лудогорец“ събра приличен актив от 4 точки при все, че попадна в сложна ситуация след жребия, изпратил го срещу „Бетис“, „Рома“ и ХИК. След 1:1 в Хелзинки „орлите“ държат съдбата в свои ръце за място в елиминационната фаза на втория по сила турнир в Европа. Силният жокер на „зелените“ са двете домакинства в оставащите 3 срещи, а единствената визита е във Вечния град. Дотогава потенциално всичко може да бъде решено, ако тимът на Анте Шимунджа си вземе своето срещу финландците, а след това и с „Бетис“. В най-лошия случай съдбата на „Лудогорец“, спечелил първия двубой срещу „вълците“ с 2:1, ще се решава на „Олимпико“. Едно е сигурно, в такива мачове Жозе Моуриньо знае отлично как да превърне съперника в жертва. През изминалия сезон Специалния се провали на 3 пъти в опит да бие „Бодо Глимт“, записвайки и историческо 1:6, но при единствената си победа в четвъртия мач успя да изхвърли коравия норвежки клуб, а впоследствие и да спечели Лигата на конфедерациите. Сметките вече започнаха именно на „Олимпико“, повече от сигурно е, че такива си правят и на „Хювефарм Арена“.

Откровено става повече от трудно да завършим на първото място – анализира Моуриньо след домакинско 1:2 от „Бетис“. - Но не сме се отказали да премине в следващата фаза, ще опитаме да завършим на втората позиция с риск да ни се падне силен отбор от отпадналите от Шампионска лига. Но между тази възможност и варианта да завършим трети или четвърти и да напуснем турнира, избирам първото. В крайна сметка последният мач, този с „Лудогорец“, ще бъде решаващ за второто място“.

Със сигурност „Лудогорец“ трябва да си вземе мача с ХИК у дома, за да е с една идея по-спокоен за финалното раздаване на карти в групата. Финландците вече показаха, че могат да се надиграват с родния тим, шансът обаче не бе на тяхна страна на „Болт Арена“.