„Лудогорец“ все по-близо до десетата след 1:0 над ЦСКА

„Лудогорец“ се приближи до десетата поредна титла, след като срази в голямото дерби срещу ЦСКА с 1:0. Още в четвъртата минута Тептекей вкара може би шампионския гол. Ако „Лудогорец“ стане шампион, ще е първият тим в България с десет поредни първи места.
Домакините от Разград напълно надиграха ЦСКА през първото полувреме. Най-активен беше Кирил Десподов, след чийто удар и лошо избиване на вратаря Густаво Бусато се стигна до попадението. Националът имаше шанс да вкара и сам гол, но стражът на „червените“ и малшансът му попречиха.
ЦСКА се събуди чак през второто полувреме, когато и „Лудогорец“ заигра по-предпазливо. Но „червените“ така и не успяха да направят чисто положение.  Това е най-слабият мач на ЦСКА под ръководството на Бруно Акрапович. И във втория двубой, в който „червените“ първи допускат гол, губят. При първия случай беше в Лига Европа срещу „Йънг Бойс“.
„Лудогорец“ вече води с шест точки пред ЦСКА и по всичко личи, че единственото дерби в плейофите ще е в Разград. А за „червените“ предстои „страстна“ седмица. Във вторник е осминафиналът за купата срещу „Черно море“  на „Българска армия“, а в събота – дуел срещу „Локомотив“ (Пд).

След края на мача футболисти на двата отбора се сдърпаха на терена в Разград. Амос Юга от ЦСКА получи жълт картон, който го вади от двубоя с "Черно море".