"Лудогорец" остана без Анисе

Абел Анисе няма да играе в кръстопътния за "Лудогорец" мач срещу "Динамо" (Брест) в плейофа на Лига Европа в четвъртък. Националът на Мадагаскар се е контузил на тренировка и за отсъствието му съобщи селекционерът на африканската страна Никола Дюпюи. Френският специалист няма да извика Анисе за лагер през октомври във Франция.
Без халфа "Лудогорец" оглави Първа лига, след като победи досегашния лидер "Берое" с 2:0. Мачът бе белязан от тропическа буря, заради която спря за около половин час през второто полувреме.
Впечатляваща форма показа и "Динамо". Тимът от Брест срази БАТЕ (Борисов) с 4:2 като гост в беларуското първенство. Двубоят се разви драматично. "Динамо" поведе с 2:0, но допусна изравняване. В добавеното време два пъти вкара Сергей Кривец.