„Лудогорец“ оцеля в дебюта на Любо, всичко ще се реши в Разград

С десет души „Лудогорец“ измъкна 1:1 като гост на ЦСКА в първия полуфинал за Купата на България. Мачът беше четвърти дебют на Любо Пенев като треньор на родния си клуб. И видимо играта на ЦСКА беше много по-офанзивна, отколкото по времето на Бруно Акрапович, който бе освободен преди две седмици
През целия мач ЦСКА беше по-опасният отбор. По-често целеше вратата на съперника, но голове не падаха. В 60-ата минута „червените“ получиха огромен бонус. Заслужено за груб фаул в центъра на терена втори жълт картон получи Бернард Тектепей от „Лудогорец“. И веднага ЦСКА се възползва от ситуацията и започна да атакува още по-настървено. Така се стигна до 78-ата минута, когато перфектна „червена“ атака завърши с гол на Тиаго Родригеш.
ЦСКА обаче не успя да се възползва от численото и голово предимство. Бразилецът Каули изравни в 83-ата минута след центриране от пряк свободен удар. Жеферсон не покри своя сънародник, а бразилският вратар Густаво Бусато не успя да парира удара от малък ъгъл.
Следващата сряда е реваншът в Разград. В досегашните три дуела за купата ЦСКА винаги отстранява „Лудогорец“.
В титулярните състави на съперниците имаше само един българин – Иван Турицов от „червените“.