"Лудогорец" с убийствена преднина в класирането след 4:1 над Арда

Лудогорец победи Арда с 4:1 в мач от 17-и кръг на efbet Лига. В 7-ата минута шампионите откриха резултата. Икоко нахлу в наказателното поле отляво, получи пас от Мавис Чибота и прати топката във вратата на Караджов. В 29-ата минута резултатът стана 2:0 за домакините след гол на Пиерос Сотириу удвои, който с глава засече центриране на Джордан Икоко. Положението беше разглеждано с ВАР, след като първоначално страничният съдия маркира засада на Икоко при подаването на Чибота. В 36-ата минута Спас Делев вкара почетното попадение за Арда, но в 41 –ата минута Сотириу вкара втория си гол и отново увеличи разликата на 2 гола. Кипърският нападател се разписа, след като беше изведен сам срещу Иван Караджов след пас на Кирил Десподов.
В 53-ата минута съдията Вълков първо отсъди дузпа за Лудогорец, след като Чибота от един метър удари топката в ръката на Давид Кики. След преглед на ситуацията с ВАР реферът промени решението си, а в 59 –ата минута Кирил Десподов стреля от фаул, прехвърли Караджов и оформи крайния резултат 4:1.
След успеха Лудогорец е лидер с 39 точки, на цели 10 от втория Черно море, но и с 2 мача повече. Арда е 9-и с 18.